МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

На головну
Програма
Котакти
Засновник
Фото

 ПРОГРАМА

 Діяльності Міжнародного благодійного Фонду “Шанс”

 М.Б.Ф. “Шанс” зареєстровано Міністерством юстиції України “18” квітня 2000 року Свідоцтво №0330.

    Складна економічна ситуація, в якій перебуває Україна в останнє десятиліття, призвела до зубожіння значної частини українського народу, як матеріально так і духовно і, як наслідок, до різкого загострення таких негативних явищ суспільства, як дитяча бездоглядність, сирітство.
   
З одного боку держава не в змозі виділяти величезні кошти на ліквідацію явищ, як вони того потребують, оскільки сама знаходиться в жалюгідному стані, з іншого боку значні кошти, які держава все ж таки знаходить і вкладає у справу навчання і виховання дітей-сиріт в закладах закритого типу, якими є дитячі будинки, приюти, інтернати, не приносять бажаних результатів. І причина вся в тому, що ПРИЮТИ, ДИТЯЧІ БУДИНКИ, ІНТЕРНАТИ, як форми виховання дітей на сьогоднішній день себе повністю вичерпали, адже відомо, що переважна більшість мешканців і випускників цих закладів поповнюють ряди наркоманів, злочинців, закінчують життя сомогубством тощо.

Чи є вихід із ситуації що склалася? Так.

    Міжнародний благодійний Фонд “Шанс” пропонує Програму виходу з цієї ситуації, Програму створення будинків сімейного типу для діией-сиріт, як альтернативу закладам закритого типу, якими є нині діючі дитячі будинки, приюти, інтернати.

Суть цієї Прогрпми полягає в наступному:

    Фонд виступає засновником будинку сімейного типу для дітей-сиріт як це передбачено роздвілом №7 його статуту. Для цього розробляється Положення про будинок сімейного типу для дітей-сиріт, в якому чітко виписуються його завдання, цілі та функції, порядок формування та використання майна та коштів будинку, порядок зарахування та випуску вихованців, механізм управління сімейним будинком та його ліквідації. Положення подається на реєстрацію у відповідну райдержадміністрацію, яка своїм Розпорядженням його затверджує. Реєстрація будинку сімейного типу місцевими органами влади не тільки призводить до його леголізації, а надає право останнім здійснювати контроль за його діяльністю, що відповідає чинному законодавству.Фонд в особі Президента виступає опікуном дітей-сиріт і разом з батьками-вихователями, які по наказу зараховані в штат Фонду, несе повну відповідальність за житття, здоровя і результати виховання дітей.
   
Характерною особливістю даного проекту є те, що по досягененню повноліття діти не випалають з поля зору Фонду, сімї, в якій вони виховувались і, по суті, стали рідними, а продовжуватимуть отримувати посильну допомогу у подальшому навчанні, працевлаштуванні, забезпечені власним житлом.
   
Декілька слів про роль Фонду в даному Проекті. Фонд не лише виступає засновником будинку сімейного типу
для дітей-сиріт. Він бере на себе функцію акумулювання коштів, матеріальних цінностей, необхідних для нормальної життєдіяльності дитячого закладу. Джерелами надходження таких коштів, матеріальних цінностей мажуть бути:

а)Державні кошти, передбачені згідно заканодавства на допомогу дітям-сиротам.

б) Спонсорські надходження у вигляді грошей або матеріальних цінностей.

в) Гроші та матеріальні цінності, отримані внаслідок ведення особистого підсобного господарства сімєю. Саме веденню особисто підсобного господарства слід приділити найбільшу увагу, адже вона стає не лише джерелом достатку сімї, а й найважливішим засобом виховання дітей.

    Слід сказати, що ідея створення будинків сімейного типу не нова. Уже біля десяти років на Україні існують подібні заклади, створені за ініціативи окремих громадян при безпосередній участі держави. Але проблема в тому, що чим більше часу проходить з маменту реєстрації таких закладів, тим менше уваги приділяють йому чиновники. Фанфари відгриміли і інтерес до будинків з їх боку пропадає, сімї фактично сам на сам залишається з тими проблемами, які на них навалюються. У випадку, коли засновником будинку сімейного типу для дітей-сиріт виступає благодійний Фонд, релігійна громада, є гарантія, що увага з їх боку до їхнього ж закладу буде постійною.
   
 
    В рамках цієї Програми за схемою, описаною вище, М.Б.Ф. “Шанс” планує створити декілька будинків сімейного типу для дітей-сиріт. Міжнародний статус Фонду дає можливість створювати подібні заклади в любих кінцях
України, там де для цього булуть найсприятливіші умови. Окрім цього передбачається в одному з мальовничих і екологічно чистих місць України придбати і обладнати базу, на яку б в літній період зїжджалися сімї для спільного відпочинку, обміну досвідом. На перший погляд ця Програма може здмтись занадто грандіозною і нездійсненною. Але детально проаналізувавши ситуацію, ми приходимо до висновку, що недалекий той час, коли сама держава побачить і оцінить переваги від її реалізації і буде всіляко сприяти втіленню її в життя.

Що ж це за переваги?

По- перше, ні в кого не викликає сумніву той факт, що виховання дітей-сиріт в сімях, нехай навіть з нерідними батьками, набагото ефективніше, ніж в інтернатних закладах.

По- друге, перенесення зусиль у вихованні дітей-сиріт з інтернатів на будинки сімейного типу, особливо засновані різноманітними благодійними Фондами, релігійними общинами, дасть можливость державі зекономити значні кошти, яких постійно не вистачає. Сьогодні утримання однієї дитини-сироти в інтернатному закладі обходиться державі в 6-7тисяч гривень на рік, утримання такої ж дитини в будинку сіменого типу обходиться в3-3,5тисяч, а утримання однієї дитини-сироти в будинку сімейного типу, заснованого благодійним Фондом, обійдеться державі в 1,5-2 тисячі гривень, адже значну частину витрат бере на себе Фонд.

По- третє, як уже говорилось раніше, Фонд матиме можливість допомагати дітям-сиротам, які досягнули повноліття, здійснити перші кроки самостійного життя, які частіше всього виявляються вирішальними.

                                    Президент М.Б.Ф.”ШАНС” Д.Строгий



15 березня 2001 р.
Copyright © 2001 Shans Inc. All rights reserved
Please sent comments and suggestions to viacheslav@ukr.net